Już jutro na tory wyjedzie szynobus. W zaledwie 15 minut będzie można dotrzeć z Koszalina do Mielna

i

Autor: wj Już jutro na tory wyjedzie szynobus. W zaledwie 15 minut będzie można dotrzeć z Koszalina do Mielna

Rusza kolejny sezon szynobusu. Od jutra do Mielna będzie można dojechać w zaledwie kilkanaście minut, omijając korki

2021-06-25 10:58

Już po raz 13 na trasę Koszalin – Mielno wyjedzie szynobus, który będzie kursował do końca sierpnia. To alternatywne połączenie dla mieszkańców oraz turystów

Przewozy pasażerskie w sezonie letnim na trasie Koszalin – Mielno Koszalińskie realizowane od 2008 roku. Uruchomienie w okresie wakacji kursów szynobusu na tej trasie to przede wszystkim szybkie i ekologiczne połączenie kolejowe Koszalina z morzem. Cała podróż trwa zaledwie 15 minut, z ominięciem korków.

W tym roku cena biletu nie ulegnie zmianie i będzie wynosić 5 zł, oczywiście z zachowaniem ulg. Bilety będą dostępne w kasach biletowych, w całej Polsce oraz u konduktorów w pociągu. Operator przewozów uruchomił także aplikację mobilną.

Szynobus kursować będzie codziennie przez 7 dni w tygodniu, dodatkowo będą uruchomione jak co roku dodatkowe kursy od piątku do niedzieli, ułatwiając tym samy dojazd nad morze. Szynobus został skorelowany z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi, do i z Koszalina. Więcej szczegółów na stronie miasta Koszalin.

Patryk Skoczyński w Radiu SuperNova