Skradzione auto zatrzymane przez SG

i

Autor: Materiały prasowe Skradzione auto zatrzymane przez SG

Wydarzenia

Skradzione w Niemczech auto zatrzymane w Sławnie. Obywatel Gruzji trafił do aresztu

2023-08-29 8:46

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu zatrzymali Gruzina podejrzewanego o napaść i kradzież samochodu w Niemczech. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu.

Do zatrzymania doszło w Sławnie podczas kontroli drogowej osobowego mercedesa, którym kierował cudzoziemiec. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego legalny pobyt w Polsce. Funkcjonariusze Straży Granicznej w bazach danych sprawdzili także dane mercedesa prowadzonego przez Gruzina. Auto figurowało w Systemie Informacyjnym Schengen jako pojazd podlegający zatrzymaniu. 36-latek tłumaczył, że samochód kupił w Niemczech za 5 tys. euro.

Strażnicy skontaktowali się z niemiecką policją. Okazała się, że mercedes został skradziony w Niemczech w wyniku napaści przez zatrzymanego Gruzina, a poszkodowana osoba odniosła poważne obrażenia głowy. Na wniosek prokuratury 36-letni obywatel Gruzji został tymczasowo aresztowany. Wszczęto także procedurę w celu wydania lub ekstradycji cudzoziemca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła:
ESKA Summer City: Shuvary Park i Terma Bania