To właśnie takie wysypiska sprawiają, że coraz częściej w miastach żerują dziki

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne To właśnie takie wysypiska sprawiają, że coraz częściej w miastach żerują dziki

Śmiecą na działkach, wyłapują ich fotopułapki [WYWIAD z komendantem Straży Miejskiej]

2021-05-24 13:11

W Koszalinie rosną dzikie wysypiska śmieci, zwłaszcza w okolicach ogródków działkowych. Na szczęście koszalińscy mundurowi mają na to sposób, a są nim fotopułapki.

Kamery zainstalowane w różnych częściach miasta z łatwością rejestrują bałaganiarzy, którzy podrzucają śmieci w niedozwolone miejsca. A ostatnie dni niechlubnie pokazują, że takich mieszkańców, a zwłaszcza działkowiczów jest coraz więcej. Do lasów i za ogrodzenie ogródków działkowych ląduje dosłownie wszystko - odpady komunalne, odpady pochodzenia roślinnego, a nawet odpady budowlane.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

Nielegalne składowiska odpadów przyczyniają się również do coraz częstszego buszowania dzików na terenie miasta - kamery Straży Miejskiej regularnie rejestrują zwierzęta poszukujące pożywienia w rozrzuconych śmieciach.

Fotopułapki spełniają jednak swoją rolę. Tylko w ostatnim tygodniu przyłapano kilkanaście osób podrzucających odpady w niedozwolonym miejscu. Kamery koszalińskiej Straży Miejskiej bez problemu rejestrują twarze sprawców i numery rejestracyjne pojazdów - niejednokrotnie zdarza się, że działkowicze wyrzucają całymi workami śmieci ze swoich ogródków. Wszyscy winni zostali ukarani mandatami w wysokości do 500 zł.

O funkcjonowaniu fotopułapek mówi komendant Straży Miejskiej w Koszalinie Piotr Simiński
Raport z anteny 24.05, godz.10
Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?