Pożar

i

Autor: Pixabay.com

Tragiczny pożar mieszkania w Koszalinie. Zginęły dwie osoby. Ewakuacja mieszkańców

2021-05-15 11:45

Tragedia w Koszalinie. Dwie osoby zginęły w pożarze mieszkania na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Lechickiej. Poparzeń doznał uczestniczący w akcji strażak. Kilkanaście osób ewakuowano z płonącego budynku.

Tragiczny pożar mieszkania w Koszalinie. Zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w mieszkaniu na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Lechickiej w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) straż pożarna otrzymała w sobotę przed godz. 10.

Do akcji ratowniczej strażacy użyli specjalistycznego samochodu z drabiną. Udało im się ewakuować jedną osobę z mieszkania objętego pożarem. Niestety, ewakuowany mężczyzna zmarł.

- W mieszkaniu odnaleziono jeszcze drugą osobę. Lekarz stwierdził jej zgon – informuje kpt. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie .

Podczas akcji poparzeń pierwszego stopnia twarzy doznał jeden ze strażaków.

Kilkanaście osób zostało ewakuowanych z budynku.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej. Jest także policja.

Raport z anteny 14.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE