Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo

i

Autor: materiały prasowe Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo

Urzędnicy kołobrzeskiego GOPSu będą pracować w kontenerach. Chodzi o ich bezpieczeństwo

2022-01-13 15:28

Część urzędników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu przeniesie się do kontenerów, które zostaną postawione przy budynku Urzędu Gminy Kołobrzeg. Powodem są trudne warunki pracy, szczególnie w momencie pandemii

Według wójta Włodzimierza Popiołka takie rozwiązanie jest niezbędna aby zabezpieczyć pracowników i petentów przed pandemią. Urząd jest niewielki, pracownicy siedzą w ścisku a petentów jest wielu. W ostatnich miesiąca bywało także w jednym pomieszczeniu przebywało trzy osoby.

Aby zapewnić większy komfort odwiedzającym GOPS, ale i by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, część obsługi zostanie przeniesiona do kontenerów. Na takie rozwiązanie gmina przeznaczyła w budżecie 80 tys. zł.

Poradnik Zdrowie - Depresja lekooporna

Warto dodać, że gmina ma już zakupioną działkę i wykonany projekt na nowy budynek, w którym będzie funkcjonował urząd. Niestety do tej pory nie udało się pozyskać zewnętrznych środków do współfinansowania tego przedsięwzięcia. Wstępny kosztorys opiewał na kwotę od 14-15 mln zł, w obecnej sytuacji ta cena może wzrosnąć nawet o 6 mln zł.