Policjanci ostrzegają i apelują o ostrożność

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci ostrzegają i apelują o ostrożność

oszustwo

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników poczty i policjantów!

2023-12-06 9:56

Policjanci z koszalińskiej komendy w ciągu jednego dnia otrzymali kilkanaście zgłoszeń. Przestępcy podają się za fałszywych policjantów oraz pracowników poczty. W ten sposób wyłudzili 50 tysięcy złotych. Oszukane zostały dwie seniorki z Koszalina.

Schemat działania sprawców jest podobny. Na telefon stacjonarny seniora dzwoni mężczyzna lub kobieta, którzy przedstawiają się jako pracownik poczty. Informują osoby starsze, że mają nadaną dla seniora przesyłkę, ale nie zgadza się adres. Proszą o podanie miejsca zamieszkania i numer telefonu komórkowego. Oszuści dzwonią już na ten telefon i podając się za policjanta opowiadają, że osoba z rodziny miała wypadek i potrzebne są pieniądze aby szybko załatwić sprawę. W ten sposób seniorzy tracą oszczędności swojego życia.

Oszukane zostały dwie seniorki z Koszalina. Jedna przekazała „kurierowi” 30 tysięcy złotych, a druga pozostawiła 20 tysięcy we wskazanym przez fałszywego „policjanta” miejscu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Próby wyłudzenia pieniędzy najlepiej zgłosić pod numer alarmowy 112.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz językowy: Jak napiszesz "Mikołaj" w różnych językach?

Pytanie 1 z 10
Jak jest "Mikołaj" po angielsku?
Radio Eska: "Kevin sam w domu". Tak dziś wygląda mama Kevina. Catherine O'Hara ma 69 lat i olśniewa urodą