Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach i izolatoriach

2020-11-06 12:53

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zdecydował, że kolejne łóżka znajdą się m.in. w Koszalinie, Szczecinku i Sławnie. Tym samym baza łóżek w całym województwie wzrośnie do 1208

Terminy, w których łóżka mają zostać zwiększone, zostały ustalone przez wojewodę wspólnie z dyrektorami poszczególnych placówek.

Liczba łóżek w szpitalach w regionie:

  • Szpital Wojewódzki w Koszalinie – 44 łóżka w tym 10 OIOM
  • Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie – 4 łóżka - izolacja dla podejrzanych+15 łóżek dla zakażonych
  • MSWiA w Koszalinie - 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych
  • Regionalny Szpital w Kołobrzegu - 4 łóżka- izolacja dla podejrzanych+17 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM
  • Szpital Powiatowy w Sławnie – 4 łóżka - izolacja dla podejrzanych+6 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM (od 27.11.2020 r. 4 izolacja dla podejrzanych+56 łóżek dla zakażonych w tym 1 OIOM)
  • Szpital w Białogardzie – 4 łóżka - izolacja dla podejrzanych+4 łóżka dla zakażonych

Wojewoda wydał także decyzje dotyczące utworzenia kolejnego izolatorium w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu. Wcześniej takie miejsca powstały w Białogardzie i Mielnie. Będą tu leczenie pacjenci z łagodnym przebiegiem koronawirusa, którzy nie muszą być hospitalizowani, a z różnych powodów nie mogą przebywać w izolacji domowej.

We wszystkich izolatoriach w naszym województwie w tej chwili jest 635 miejsc.

Radom planem zdjęciowym "Orląt"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE