Będzie łatwiej podróżować na dwóch kółkach

i

Autor: materiały prasowe Będzie łatwiej podróżować na dwóch kółkach

Wybrano pierwszą grupę Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. W Koszalinie sześć lokalizacji uzyskało certyfikaty

2022-05-04 7:24

W całym województwie zachodniopomorskim rekomendacje przyznano 27 lokalizacjom. Do systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wpisano - kempingi, punkty gastronomiczne, ośrodki sportowe, centra informacji turystycznej, a także muzea, biblioteki i koszalińską wąskotorówkę.

W Koszalinie, aż sześć miejsc uzyskało certyfikaty Miejsc Przyjaznych Rowerzystom to: Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, Archiwum Państwowe, Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Forum Koszalin oraz Bar Podjadek.

Dotychczasowe efekty naboru to 27 obiektów przyjaznych rowerzystom. Kolejnych 14 miejsc jest w trakcie procesu weryfikacji. Po nim przyznany zostanie certyfikat MPR. Tabliczki z tymi trzema literami i logo Pomorza Zachodniego ułatwią znalezienie noclegu, przechowalni bagażu czy serwisu rowerowego.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom będą oznaczone na mapach - tradycyjnych i elektronicznych - przygotowanych przez Województwo Zachodniopomorskie. MPR-y będą również objęte innymi działaniami promocyjnymi i szkoleniowymi.

W styczniu tego roku ruszył nabór do systemu rekomendacji miejsc, w których rowerzyści mogą przenocować, zjeść śniadanie, przechować bagaż, zrobić pranie, naprawić sprzęt i skorzystać z atrakcji turytycznych.

Przyjmowanie zgłoszeń miało się zakończyć 29 kwietnia ale Zarząd Województwa zdecydował o zmianie systemu naboru i takie miejsca można zgłaszać nadal. Adres mailowy: mpr@wzp.pl

Przedsiębiorcy oferujący usługi turystyczne dedykowane rowerzystom informacje o MPR i warunkach udziału w systemie znajdą na stronie: https://turystyka.wzp.pl/

Szczegółowe informacje i lista obiektów, które otrzymały certyfikat MPR znajdują się na:

https://turystyka.wzp.pl/aktualnosci/miejsca-przyjazne-rowerzystom-wyniki-naboru-do-systemu-rekomendacji-mpr-z-okresu-0101-08042022-roku

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Rozmówki "polsko-zagraniczne". Niektóre słówka was zaskoczą, albo rozbawią do łez!

Pytanie 1 z 12
Podczas zakupów w Ljubljanie, możesz napotkać artykuł o dość oryginalnej nazwie "srajca". Znajdziesz go...
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.04.2022