Rozstrzygnięto przetarg na rozbiórkę i budowę mostów

i

Autor: Materiały prasowe Rozstrzygnięto przetarg na rozbiórkę i budowę mostów

Wybrano wykonawcę rozbiórki grożącego zawaleniem wiaduktu w al. Monte Cassino w Koszalinie

2021-06-24 13:05

Rozstrzygnięto przetarg na rozbiórkę i budowę mostów w ciągu al. Monte Cassino w Koszalinie. Z pięciu ofert koszaliński ratusz wybrał konsorcjum firm Intop, które ma zrealizować zadanie za blisko 36 mln zł. Pozostałe firmy były droższe niż zwycięzca przetargu. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał pół roku, aby przygotować dokumentację projektową i rozebrać konstrukcję. Zakończenie prac planowane jest w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

- Cieszę się, że zakończyliśmy kolejny etap rozwiązania trudnej sytuacji w mieście związanej z tą inwestycją - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński. - Napawa mnie optymizmem, że coraz bliżej do odblokowania drogowego miasta. Zapewniam, że umowę podpiszę natychmiast po tym, kiedy minie termin składania ewentualnych odwołań przez firmy, które przetargu nie wygrały.

Istniejący wiadukt w al. Monte Cassino w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) w ciągu DK6 od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem. To nim odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska do Szczecina, Poznania, Kołobrzegu i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie, ciężarówki nie omijają centrum miasta.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Trening do piosenek EKIPY | ESKA XD - Fit vlog #25