Sprawniej i bezpieczniej z Białogardu do Karlina

i

Autor: Materiały prasowe Sprawniej i bezpieczniej z Białogardu do Karlina

Inwestycja

Z Białogardu do Karlina. Kończy się kolejny etap budowy jednej z długodystansowych tras rowerowych Pomorza Zachodniego

2023-11-14 11:15

Dobiega końca IV etap budowy Starego Kolejowego Szlaku. To 5 kilometrów drogi rowerowej z Białogardu do Karlina, a także oznakowane 31 kilometrów trasy. Prace powinny potrwać do końca stycznia. Pozostały roboty wykończeniowe, takie jak oznakowanie pionowe i poziome. Wartość robót to ponad 10,5 mln złotych.

Wkrótce ruszy też piąty etap budowy Starego Kolejowego Szlaku. Między miejscowościami Smardzko i Wardyń powstanie blisko 12-to kilometrowy odcinek nowej trasy. Wartość robót budowlanych to blisko 17 mln zł. brutto. Trasa powinna być gotowa na początku września przyszłego roku.

SKS jest jedną z czterech głównych tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Szlak zaczyna się na Wybrzeżu Koszalińskim i biegnie na południe dwoma odnogami z Mielna i Kołobrzegu. Obie drogi łączą się w Białogardzie i prowadzą do Wałcza. Docelowo 190-kilometrowa trasa połączy środkowe Wybrzeże Bałtyku z Pojezierzem Wałeckim.

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego została zaplanowana na ponad 1100 km. Rozbudowa infrastruktury dla rowerzystów jest dofinansowywana z Funduszy Europejskich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdzie jest to miasto? QUIZ Wskaż województwo i rozwiąż quiz geograficzny

Pytanie 1 z 10
Reda to miasto w województwie:
Radio Eska: Ta dziewczyna ma głos jak sanah! Opadła nam szczęka, gdy ją usłyszeliśmy