Rowerzyści bardzo korzystnie oceniają koszalińskie ścieżki rowerowe

i

Autor: Urząd Miasta w Koszalinie Rowerzyści bardzo korzystnie oceniają koszalińskie ścieżki rowerowe

Z centrum Koszalina aż do Dzierżęcina - powstanie nowa ścieżka rowerowa (AUDIO)

2021-06-14 10:49

Koszalin od dawna jest uznawany za miasto sprzyjające rowerzystom z uwagi na prężnie rozwijającą się sieć ścieżek - teraz do nich dojdzie nowy fragment ciągnący się od ulicy Palmowej aż do Lubiatowskiej.

-Jest to przedłużenie inwestycji biegnącej wzdłuż ul. Wojska Polskiego - wyjaśnia rzecznik Prezydenta Miasta, Robert Grabowski. - W tamtym rejonie miasta powstaje dużo nowych domów, osiedle się powiększa, a brakuje podstawowych elementów bezpieczeństwa, takich jak chodnik, czy właśnie ścieżka rowerowa. To też popularny kierunek wypoczynkowy dla koszalinian, którzy wybierając weekendową ucieczkę za miasto często kierują się rowerami w stronę Dzierżęcina i Lubiatowa.

Ekologiczny mural w Szczecinie. Czy zastąpi 200 drzew?

W ramach inwestycji na ul. Dzierżęcińskiej, powstanie chodnik wraz ze ścieżką rowerową oraz wiaty przystankowe, zjazdy do posesji i infrastruktura techniczna. Całość, włącznie z dofinansowaniem unijnym wyniesie 3,5 miliona złotych. Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Rzecznik koszalińskiego magistratu o planowanej budowie ścieżki rowerowej do Dzierżęcina
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE