Obrońca oskarżonego Bartosz Papucewicz  i oskarżony Paweł Z. na sali Sądu Rejonowego w Kołobrzegu

i

Autor: PAP/Marcin Bielecki Obrońca oskarżonego Bartosz Papucewicz i oskarżony Paweł Z. na sali Sądu Rejonowego w Kołobrzegu

Zapadł wyrok ws. kierowcy śmieciarki, który śmiertelnie potrącił 2-letniego Kacpra

2021-03-22 15:23

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu uznał 48-letniego Pawła Z., zawodowego kierowcę, za winnego nieumyślnego spowodowania potrącenia śmieciarką niespełna 2-letniego Kacpra, w wyniku czego chłopiec zmarł. Oskarżony został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Sędzia Ewa Woźniak uznała oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Zobowiązała Pawła Z. do informowania raz na kwartał kuratora o przebiegu okresu próby i zwolniła kosztów postępowania karnego, nie wymierzyła mu opłaty. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratora nie było na ogłoszeniu wyroku. Obecni w sądzie oskarżyciele posiłkowi – matka, ojciec zmarłego Kacpra – po wyjściu z sali rozpraw nie potrafili powiedzieć, czy będą odwoływać się od wyroku. Natomiast obrońca i jego klient zapowiedzieli, że orzeczenie spełnia ich oczekiwania i nie będą wnosić apelacji.

Do śmiertelnego potrącenia niespełna 2-letniego Kacpra doszło 18 kwietnia 2019 r. po południu na gruntowej drodze dojazdowej do prywatnej posesji we wsi Stojkowo w powiecie kołobrzeskim (woj. zachodniopomorskie). Kierowca śmieciarki miał wykonywać manewr cofania, gdy dziecko znalazło się pod kołami pojazdu. Do wypadku doszło na oczach 7-letniego brata Kacpra. Tego dnia rodzina szykowała się do przyjęcia komunijnego starszego syna Oskara, chrzcin najmłodszego Gracjana oraz 10. rocznicy ślubu rodziców dzieci. Wszystkie uroczystości zostały odwołane. 

Sonda
Czy regularnie opłacasz swoje rachunki?
Wypadek autokarów na ulicy Gdańskiej w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE