11 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 40. KFDF Młodzi i Film

i

Autor: materiały prasowe 11 filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 40. KFDF "Młodzi i Film"

Znamy już listę filmów, które powalczą w tym roku o Wielkiego Jantara na festiwalu "Młodzi i Film"

2021-05-10 13:05

1o filmów będzie walczyć o Wielkiego Jantara w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 40. KFDF "Młodzi i Film". Festiwal w Koszalinie potrwa od 14 do 19 czerwca, jeżeli tych planów nie pokrzyżuje sytuacja epidemiczna w kraju i obowiązujące obostrzenia.

W konkursie pełnometrażowych debiutów pokazanych zostanie 10 filmów, w tym dwie premiery: "1:11" (Pierwsza jedenaście) Mirona Wojdyły oraz "Jakoś to będzie" Sylwestra Jakimowa.

O Wielkiego Jantara, główną nagrodę w konkursie, walczyć będą także "Amatorzy" Iwony Siekierzyńskiej, "Biały potok" Michała Grzybowskiego, "Hura, wciąż żyjemy!" Agnieszki Polskiej, "Każdy ma swoje lato" Tomasza Jurkiewcza. Daria Woszek pokaże obraz "Maryjki" nagradzany już w 2020 r. na festiwalach w Montrealu i Gijon,  a także krakowskim "Off Camera". Z kolei Renata Gabryjelska zaprezentuje w konkursie "Safe inside", który w 2019 r. zgarnął nagrody na festiwalach w Las Vegas, San Diego i Bevery Hills.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

Jury festiwalu "Młodzi i Film"  w kategorii pełnych metraży oceniać będzie również produkcję "Ostatni Komers" w reżyserii Dawida Nickela oraz zaproszony do konkursu przez organizatorów film Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta", który w 2020 r. z festiwalu w Gdyni wyjechał ze Złotymi Lwami, a z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Ottawie z Grand Prix.

Wyniki selekcji do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, składy jurorskie, które wyłonią laureatów poszczególnych kategorii w obydwu konkursach, oraz szczegółowy program festiwalu mają zostać podane w nadchodzących dniach. Jego 40. edycja potrwa  od 14 do 19 czerwca, jeżeli tych planów nie pokrzyżuje sytuacja epidemiczna w kraju i obowiązujące obostrzenia.

Pamiętasz te samochody z polskich filmów?

Pytanie 1 z 15
Jaki samochód prowadziła Hanka Mostowiak, którym uderzyła w kartony?
Raport z anteny 10.05, godz.10