Znane są już ceny wejść na kołobrzeskie molo. Cennik zacznie obowiązywać od 16.06

i

Autor: Materiały Prasowe Znane są już ceny wejść na kołobrzeskie molo. Cennik zacznie obowiązywać od 16.06

Znane są już ceny wejść na kołobrzeskie molo. Cennik zacznie obowiązywać od 16.06

2021-06-07 14:18

Od 3-6 zł trzeba będzie zapłacić za wejście na molo w Kołobrzegu. Opłata będzie obowiązywać do końca września

Od 16 czerwca do końca września w godzinach 10-22, za wejście na molo w Kołobrzegu trzeba będzie zapłacić. Ostatecznie opłatę ustalono na 6 zł za bilet normalny i 3 zł ulgowy. Magistrat dopuszcza jednak wyjątki – nie zapłacą m.in. turyści, którzy uregulują opłatę uzdrowiskową. - Bezpłatnie na molo wejdą mieszkańcy, którzy wykażą się Kartą Mieszkańca – wyjaśnia Jacek Banasiak, dyr. MOSIRu.

- Bilety ulgowe dotyczą również dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów do 26 roku życia, a także osób z niepełnosprawnością znaczną. Od 16.06 na molo zaczną działać branki oraz kasa. Decyzja magistratu o biletach wstępu wynika po pierwsze z dużych nakładów finansowych jakie miasto ponosi utrzymując obiekt.

Drugim powodem jest szara strefa obiektów hotelowych, które nie paca tak zwanego uzdrowiskowego. - Chcemy aby turysta, który przyjeżdża do Kołobrzegu i zatrzymuje się w obiekcie, który opłaca klimatyczne miał z tego powodu profity. - mówi rzecznik prasowy prezydent, Michał Kujaczyński. Bilety wstępu na molo będą obowiązywać: w tym roku, w okresie od 16.06 do 30.09, w godz. 10:00 – 22:00, z kolei w kolejnych latach w okresie od 1.05 do 30.09.

Strajk pielęgniarek w Siedlcach