Prezydent Koszalina Piotr Jedliński na ul. Austriackiej

i

Autor: Materiały prasowe Prezydent Koszalina Piotr Jedliński na ul. Austriackiej

Remonty kolejnych dróg osiedlowych w Koszalinie. Będą tymczasowe z płyt betonowych

2021-07-22 7:29

W Koszalinie poprawi się stan nawierzchni kilku dróg osiedlowych. Prace zaplanowano na ulicach: Austriackiej, Macieja, Stefana Czarnieckiego i Saperów. Wszystkie drogi będą wykonane z płyt i mają być gotowe do jesieni.

Coraz bliżej jest remont ul. Austriackiej na Osiedlu Unii Europejskiej w Koszalinie. Urząd miasta rozstrzygnął przetarg i wyłonił wykonawcę, który wybuduje tam drogę tymczasową.

- Na razie będzie to nawierzchnia z płyt betonowych i odcinek, łączący ul. Austriacka z ul. Holenderską o długości pół kilometra, który będzie kosztował pól mln zł. Drugi odcinek łączący tę ulice z ul. Władysława IV jest w trakcie projektowania, kiedy będziemy wiedzieć, ile może kosztować, to w miarę możliwości budżetowych przystąpimy do wykonywania inwestycji - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

W Koszalinie drogi tymczasowe zostaną wybudowane również na ul. Macieja, ul. Stefana Czarnieckiego i ul. Saperów. Wszystkie drogi będą wykonane z płyt i mają być gotowe do jesieni.

- Zdajemy sobie sprawę, że skala potrzeb poprawy jakości dróg na koszalińskich osiedlach jest ogromna. Będzie konsekwentnie nad tym pracować - deklaruje przewodniczący koszalińskiej Rady Miejskiej Jan Kuriata.

W Koszalinie remontu wymaga także wiele chodników. Fundusz chodnikowy, w związku z pandemią jest zawieszony, ale najpilniejsze chodniki są remontowane. W Urzędzie Miejskim obecnie trwa wyboru wykonawcy, który zajmie się generalnym remontem chodnika od ul. Fałata do nowej Siedziby Straży Pożarnej. M. W-M.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27