Powiatowe Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Powiatowe Obchody Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie

Awanse, nominacje i odznaczenia. Powiatowe Obchody Święta Policji w Koszalinie

2021-07-26 14:04

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie obchodzili swoje święto. Była to okazja do wręczenia awansów, nominacji oraz odznaczeń policjantom i pracownikom cywilnym policji. Uroczysta zbiórka odbyła się na dziedzińcu koszalińskiej komendy.

W tym roku na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinspektora Tomasza Trawińskiego, Komendant Główny Policji - generalny inspektor dr Jarosław Szymczyk mianował na stopień podinspektora Policji jednego policjanta koszalińskiej komendy.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków przedterminowo awansowanych zostało 2 policjantów koszalińskiej komendy. Akty nominacyjne na kolejny stopień w korpusie oficerskim odebrało dwóch funkcjonariuszy. Nominacje na wyższy stopień w korpusie aspirantów otrzymało 36 policjantów, a w korpusie podoficerów Policji 45 funkcjonariuszy. Komendant Miejski Policji w Koszalinie insp. Krzysztof Sieląg mianował na stopień starszego posterunkowego 14 funkcjonariuszy.

Święto Policji zostało ustanowione w 1995 roku i przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej. M. W-M.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Bydgoska ekipa Eska Summer City na plaży w Pieczyskach