Dofinansowanie do utylizacji odpadów medycznych

i

Autor: pixabay Dofinansowanie do utylizacji odpadów medycznych

Dofinansowanie dla szpitali na utylizację odpadów medycznych po wirusie SARS-COV-2

2021-10-12 15:37

Dziewięć zachodniopomorskich szpitali otrzyma łącznie 225 tysięcy złotych dotacji na bezpieczne zagospodarowanie zakaźnych odpadów medycznych, które powstały w związku z pandemią COVID-19. Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane umowy z dyrektorami szpitali.

Przekazane środki pozwolą na bezpieczne dla środowiska i otoczenia zagospodarowanie odpadów m.in. maseczek i kombinezonów ochronnych, których lekarze, ratownicy oraz personel medyczny używają podczas opieki nad chorymi na COVID-19 – mówi Zbigniew Bogucki wojewoda zachodniopomorski.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tym roku przekaże zachodniopomorskim szpitalom na ten cel 225 tysięcy złotych. To już druga odsłona tego programu i co ważne w tym roku jest on realizowany dzięki wspólnej inicjatywie wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – zaznacza Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Ze wsparcia na utylizację skażonych odpadów medycznych skorzystają m.in: Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie (25 000 zł), Regionalny Szpital w Kołobrzegu (25 000 zł) oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Koszalinie (10 000 zł).

W ramach pierwszej edycji z dofinansowania w łącznej kwocie 250 000 zł skorzystały: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Wysokość wsparcia na ten cel ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w latach 2020-2021 to łącznie 475 000 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 08.10.2021