Polska Policja

i

Autor: policja.pl Polska Policja

Drogówka w Koszalinie sprawdza przed świętami busy i tiry

2022-04-15 9:54

W okresie przedświątecznym koszalińska drogówka przeprowadziła kontrolę stanu technicznego samochodów ciężarowych i busów poruszających się po mieście. Główny nacisk położony był na stan trzeźwości kierowców oraz na przewożone ładunki.

Kontrola odbyła się w ramach cyklicznych działań "Truck & Bus", które mają na celu eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie nieprawidłowości podczas przewożenia towarów i osób oraz kontrolę dokumentacji i przestrzegania czasu pracy kierowców.

Kontrole policyjne tylko w tym tygodniu doprowadziły do zatrzymania 3 dowodów rejestracyjnych, posypały się też mandaty karne za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego. Ogółem skontrolowano 18 pojazdów, w tym 13 tirów i 5 autobusów.

Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami

Ostrożność przed świętami

Przedświąteczna gorączka zakupów to idealna okazja dla złodziei - przestrzegają również koszalińscy policjanci. Radzą, by w centrach handlowych, sklepach, na targach i w środkach komunikacji publicznej nie trzymać większej gotówki w jednym miejscu. Mundurowi podpowiadają też, by pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Płacąc za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy
  • Nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu
  • Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki
  • Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru
  • Trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie
  • Bądźmy również wyczuleni podczas robienia zakupów przez Internet! Uważajmy na super okazje i bardzo duże promocje na sprzęt i artykuły. Za każdym razem sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Starajmy się dokonywać zakupów za pobraniem, płaćmy po otrzymaniu zamówionego towaru.

Zarówno w okresie świątecznym, jak w trakcie samych Świąt Wielkanocnych funkcjonariusze planują wzmożone kontrole drogowe.

Sonda
Czy spotkałeś się kiedyś z agresją ze strony innego kierowcy?