W sobotę 3 i 10 lipca w Koszalinie będzie można złożyć wniosek lub odebrać paszport

i

Autor: Materiały prasowe W sobotę 3 i 10 lipca w Koszalinie będzie można złożyć wniosek lub odebrać paszport

Duże zainteresowanie paszportami - urząd będzie czynny w sobotę. 3 i 10 lipca w Koszalinie

2021-06-28 10:42

Sprawy paszportowe załatwisz w Koszalinie też w sobotę. Wyjątkowo w dwie soboty lipca, 3 i 10, w koszalińskiej Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie można złożyć wniosek lub odebrać paszport. Bardzo ważne jest, by przed przyjściem do urzędu wcześniej umówić się telefonicznie. Dlaczego Urząd będzie otwarty w sobotę, czy jest tak duże zainteresowanie wyrabianiem paszportów?

- Tych wniosków wpływa do nas coraz więcej, ale jest to i tak dwa razy mniej niż było przed pandemią. Natomiast wciąż mamy obostrzenia covidowe, dotyczące stanowisk pracy w Biurach Paszportowych, muszą być one inaczej obsadzane. Dlatego musimy więcej czasu poświęcić na przyjmowanie wniosków paszportowych, żeby więcej osób obsłużyć, stąd zaproszenia interesantów do biura także w soboty - powiedział Piotr Pieleszek z Centrum Prasowego Wojewody. - Na paszport czeka się - tak jak zawsze - miesiąc i pandemia nie wydłuża tego okresu, nie ma takiego problemu - dodał.

Jednak żeby nie pokrzyżować sobie wyjazdowych planów, warto zacząć starania o paszport, wcześniej niż miesiąc przed planowanym wyjazdem. Od telefonu do wizyty w urzędzie może minąć kilka dni, a nawet tygodni. M. W-M. 

W sobotę ZUW w Koszalinie będzie przyjmował interesantów od godz. 8.00 do 15.00 – po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod nr telefonu 94 34 28 209.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021