Elektryczny autobus testowy

i

Autor: MZK Koszalin Elektryczny autobus testowy

Elektryczny autobus testowy na ulicach Koszalina. W planach jest wymiana taboru MZK

2022-02-02 15:09

Testowanie autobusu zeroemisyjnego potrwa tydzień. Czy sprawdzi się na koszalińskich drogach? W najbliższych latach planowana jest stopniowa wymiana taboru. Warto wcześniej zadbać o bilet. Ten autobus nie jest wyposażony w biletomat. Koszt jednego pojazdu to ok. 2,5 mln złotych.

To nowy model MAN Lion’s City w wersji elektrycznej. Za napęd odpowiada centralny silnik elektryczny o mocy ciągłej 160kW, pozwalający na rozwinięcie chwilowej mocy szczytowej do maksymalnie 240kW, dzięki czemu sprosta nawet najbardziej niespodziewanym sytuacjom drogowym.

Energia magazynowana jest bateriach w całości zabudowanych na dachu autobusu o pojemności nominalnej 480kWh. Pozwala to na realizację zadań bez doładowywania w ciągu dnia. Maksymalny zasięg pojazdu w sprzyjających warunkach przekracza nawet 500km na jednym ładowaniu, a spodziewany regularny zasięg to około 270 – 300km.

Wnętrze pojazdu zostało przeprojektowane w stosunku do rozwiązań znanych z dotychczas dostępnych autobusów, zapewniając jeszcze więcej miejsca - w wersji elektrycznej wieża silnika zastąpiona została fotelami dla pasażerów.

Pojazd umożliwia podróż ponad 78 pasażerom w tym 12 na miejscach dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Autobus został wyposażony we wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i wyposażenie zwiększające komfort wszystkich podróżnych w tym m.in. specjalne miejsce do przewozu wózków inwalidzkich i rampę ułatwiająca zajmowanie miejsca w pojeździe. Na pokładzie znalazła się klimatyzacja całopojazdowa i fotele o podwyższonym komforcie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ: Horrory w PRL-u. Tak strasznego quizu jeszcze nie było

Pytanie 1 z 10
W „Dziecku Rosemary” Polańskiego z 1968 r. hybryda szatana i człowieka ma cechy fizyczne:
MORSOWANIE krok po kroku. KASIA WĘSIERSKA w zimnej wodzie | ESKA XD - Fit vlog #41