Festiwal Młodzi i Film w czerwcu, w Koszalinie

i

Autor: https://www.mlodziifilm.pl/plakat Festiwal Młodzi i Film w czerwcu, w Koszalinie

Festiwal Młodzi i Film po raz 41 w Koszalinie. Młodzi debiutanci zaprezentują się w trzech kategoriach

2022-05-27 14:13

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM to wydarzenie filmowe o wielkiej tradycji. To tu pokazywali swoje pierwsze filmy m.in.: Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi i Grzegorz Królikiewicz. W czerwcu zaplanowano jego kolejną edycję

Pokazy filmów festiwalowych zaplanowano w ramach trzech konkursów: Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Dokumentalnych oraz Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych. W tym roku łacznie nadesłano 24 pełnometrażowe fabuły, 26 pełnometrażowych dokumentów, 106 krótkometrażowych fabuł, 55 dokumentów i 15 animacji.

Oprócz pokazów konkursowych przedstawione zostaną najciekawsze krótkometrażowe produkcje z festiwalu Berlinale, debiuty międzynarodowe, filmy jurorów, kino plenerowe, retrospektywa, czy produkcje  Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. Nie zabraknie także słynnych dyskusji - Szczerość za szczerość, czyli rozmowy twórców z publicznością moderowane przez krytyków filmowych. W tym roku dyskusje Szczerość za szczerość poprowadzą: Dorota Chrobak, Błażej Hrapkowicz, Rafał Pawłowski i Mateusz Żebrowski.

Filmy będą oceniać m.in.: ELWIRA NIEWIERA, LIDIA DUDAR, REMIGIUSZ GRZELA i MARCIN BORTKIEWICZ. Tegoroczna, 41. edycja Festiwalu MŁODZI I FILM potrwa od 6 do 11 czerwca. Wszelkie informacje i szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.mlodziifilm.pl oraz na profilu MŁODZI I FILM na Facebooku.

Pierwsza Zmiana VOX FM szuka prezentu dla Marcina Millera w Rzeszowie