Zdjęcie z fotopułapki - Straż Miejska w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie z fotopułapki - Straż Miejska w Koszalinie

Fotopułapki skuteczną bronią w walce z tymi, którzy podrzucają śmieci. Mandaty w Koszalinie

2021-06-18 12:59

Fotopułapki przynoszą efekty. Dzięki urządzeniom i zarejestrowanym przez nie zdjęciom i nagraniom, Straż Miejska w Koszalinie w tym tygodniu ustaliła dane kilkunastu osób, które wyrzucały śmieci w niedozwolonych miejscach. Teraz zostaną ukarane mandatami.

W Koszalinie wykroczenia związane z wyrzucaniem odpadów zdarzają się najczęściej osiedlu Na Skarpie, Lechitów, Wspólny Dom i na Rokosowie. W Kołobrzegu trudno wskazać konkretne miejsca.

- Zapis z fotopułapki jest na tyle dokładny, że ustalenie numeru rejestracyjnego samochodu czy wizerunku osoby, nie stanowi dla funkcjonariuszy problemu. Ostatnio wykroczenia związane z wyrzucaniem odpadów zarejestrowaliśmy na osiedlu Na Skarpie, na Rokosowie, na osiedlu Lechitów oraz Wspólny Dom. Kilkanaście osób otrzymało mandat, wobec kilkunastu prowadzimy postępowanie wyjaśniające - powiedział Komendant Straży Miejskiej w Koszalinie Piotr Simiński.

Od marca z fotopułapek korzysta też Straż Miejska w Kołobrzegu. Zastępca komendanta Krzysztof Szostak przyznaje, że to bardzo skuteczne urządzenie.

- Kilkanaście osób udało nam się złapać prawie na gorącym uczynku, a to dlatego, że materiał z foto pułapki jest od razu wysyłany na maila, a jakość nagrania i filmu jest bardzo dobra. Ostatnio, przy ul. Budowlanej już pierwszego dnia po zamontowaniu fotopułapki zatrzymaliśmy mężczyznę, który wyszedł na spacer z psem i wyrzucić śmieci. Worek odpadów bytowych zostawił przy wiacie śmietnikowej. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu w ciągu kilku minut, kiedy mężczyzna był jeszcze na spacerze. Był tym bardzo zdziwiony. Następnie tłumaczył, że zapomniał klucza do wiaty, ale i tak został ukarany mandatem.

Za podrzucanie śmieci grozi grzywna do 500 złotych. M. W-M.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW