Nieustąpienie pierwszeństwa powodem groźnego wypadku

i

Autor: materiały prasowe Nieustąpienie pierwszeństwa powodem groźnego wypadku

Kierowca był trzeźwy ale po narkotykach. Potrącił dziewczynę na hulajnodze

2021-12-02 15:09

W Kołobrzegu kierowca osobówki potrącił na pasach 17-latkę na hulajnodze. Dziewczyna w wyniku zdarzenia doznała złamania kości podudzia. Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za spowodowanie wypadku. Przeprowadzony test na zawartość narkotyków w jego ślinie wykazał obecność THC.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zostali wezwani na ul. Solną w Kołobrzegu. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem osobowym nie udzielił pierwszeństwa poruszającej się po przejściu dla pieszych 17-latce. W wyniku tego zdarzenia dziewczyna doznała złamania kości podudzia i trafiła do szpitala. Policjanci przebadali 26-letnigo kierowcę. Okazało się, że był trzeźwy, ale test na zawartość narkotyków w ślinie wykazał obecność THC. W związku z tym mężczyznę również przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do dalszych badań.

O losie kierowcy zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia, kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Pytanie 1 z 15
W jakim państwie leży kraina o nazwie Kraina?
Sara James jak Rihanna w ESKA Live! Ciarki gwarantowane