Kryminalni udaremnili przemyt i wprowadzenie na rynek kokainy

i

Autor: Materiały prasowe Kryminalni udaremnili przemyt i wprowadzenie na rynek kokainy

Kilkaset porcji narkotyków nie trafi na czarny rynek. Policjanci zabezpieczyli pół kilograma KOKAINY

2021-02-22 12:14

W miniony weekend kryminalni z koszalińskiej komendy na terenie województwa zachodniopomorskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 25-lat podejrzanych o posiadanie i przemyt substancji zabronionych. Po przebadaniu narkotestem i zważeniu okazało się, że zabezpieczyli pół kilograma kokainy, której wartość czarnorynkową szacuje się na ćwierć miliona złotych. Jeden z mężczyzn posiadał również prawie 100 gramów mefedronu

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili po policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających, a następnie obaj zostali doprowadzeni przed Sąd, który na wniosek Prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje, że posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą do lat 10, a kara za ich przewóz zaczyna się od 3 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te marki kocha cały świat. Nie zgadniesz, które pochodzą z Polski

Pytanie 1 z 11
Słynne wafelki z naszego kraju to:
Najczęściej kradzione samochody [Toyota, BMW, Renault] | ESKA XD - Prosto z salonu #16