Koszaliński Rower Miejski

i

Autor: Materiały prasowe Koszaliński Rower Miejski

Koszaliński Rower Miejski czeka na nowego operatora. Urząd Miasta sprawdza oferty

2021-02-16 9:22

Zgodnie z założeniami przetargowymi, w najbliższych trzech latach w Koszalinie ma funkcjonować 20 stacji, na ich wyposażeniu będzie co najmniej 150 rowerów, w tym 15 z dziecięcymi fotelikami. W tym roku sezon rozpocząłby się 20 maja, a w dwóch kolejnych latach – 1 marca. Sezon kończyłby się 30 listopada

Koszaliński Rower Miejski w czasie swojej trzyletniej działalności cieszył się dużym zainteresowaniem. Jednoślady wypożyczane były ponad 150 tysięcy razy.

12 lutego otwarte zostały oferty operatorów ubiegających się o zarządzanie Koszalińskim Rowerem Miejskim. Wśród nich jest Nextbike Polska S.A. oraz konsorcjum Orange Polska S.A. (lider) i Roovee S.A. Obecnie trwa badanie złożonych ofert.

- Cieszę się, że są firmy zainteresowane dalszą działalnością Koszalińskiego Roweru Miejskiego, bo jest to projekt bliski memu sercu. Sam jestem cyklistą i wiem, jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Dodatkowo przesiadając się na rowery, dbamy o środowisko, bo ograniczamy ruch drogowy związany z emisją spalin. Korzyść jest zatem podwójna – mówi prezydent Piotr Jedliński. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Te marki kocha cały świat. Nie zgadniesz, które pochodzą z Polski

Pytanie 1 z 11
Słynne wafelki z naszego kraju to:
Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016