Inwestycja ma objąć ul. Popiełuszki i ul. Prostą

i

Autor: Google Street View Inwestycja ma objąć ul. Popiełuszki i ul. Prostą

Kolejne inwestycje drogowe w Koszalinie. Poprawi się przejazd ulicami Prostą i Popiełuszki

2021-04-23 9:14

Na budowę ul. Prostej Koszalin otrzymał 2,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To połowa kwoty, która jest na ten cel przeznaczona. Przetarg dotyczący tej inwestycji zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Obejmować będzie nie tylko ulicę Prostą, ale także pobliską ul. Popiełuszki.

Na tych ulicach płyty betonowe zastąpi asfalt, pod którym położona zostanie cała infrastruktura podziemna. Wybudowane zostaną także chodniki i ścieżka rowerowa, a na ulicach pojawi się nowe oświetlenie. Część zadań będzie także sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Inwestycja powinna być gotowa w przyszłym roku.

Polub nasz fanpage ESKA Koszalin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu!

- Problem ulic Prostej i Popiełuszki był często poruszany podczas moich spotkań z mieszkańcami i uznałem, że należy ten fragment miasta uporządkować – mówi prezydent Piotr Jedliński. – Tym bardziej, że wkrótce odbędzie się kolejny przetarg, tym razem na budowę chodników i ścieżki rowerowej w ul. Wąwozowej. Połączenie tych dwóch inwestycji uporządkuje kwestię rekreacyjnego dotarcia do pobliskiej Skwierzynki.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania bezpiecznej i nowoczesnej lokalnej infrastruktury drogowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
W tych samochodach lepiej nie mieć wypadku | ESKA XD - Prosto z salonu #21