Noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe

i

Autor: policja.pl Noszenie odblasków poza obszarem zabudowanym jest obowiązkowe

Kolejne potrącenia pieszych. W Gminie Gościno śmiertelne

2021-11-08 10:28

Policyjne apele niestety wciąż niewiele dają - piesi nadal nie noszą odblasków w obszarze niezabudowanym. Po zmianie czasu, gdy szybciej robi się ciemno o tragedię nietrudno, a dowody na to przeczytacie w poniższym artykule. W regionie koszalińskim tylko w miniony weekend doszło do dwóch potrąceń pieszych, jedno niestety zakończyło się tragicznie.

Karwice, droga krajowa nr 6

W piątkowy wieczór kierowca fiata punto potrącił na pasach przechodzącą kobietę - zabrała ją karetka. Mężczyzna jednak zamiast udzielić jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Sławieńscy policjanci znaleźli jego samochód w Gorzycy, poszukiwania sprawcy wciąż trwają.

Susz. Potrącił pieszego na przejściu. Policja opublikowała drastyczne nagranie

Jarogniew, droga wojewódzka nr 162

W niedzielę wieczorem 30-letnia kobieta potrąciła 50-letniego mężczyznę. Według jej relacji, poczuła tylko uderzenie prawym bokiem pojazdu, w ogóle nie widząc przy tym pieszego. Zjechała w zatoczkę autobusową i dokonała strasznego odkrycia - w rowie leżał potrącony mężczyzna. Niestety, mimo natychmiast podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

Sonda
Czy jako pieszy nosisz odblaski po zmroku?

Policja raz jeszcze przypomina: od 31 sierpnia 2014 roku odblaski poza obszarem zabudowanym są obowiązkowe! Dzięki nim jesteśmy dla kierowców widoczni nawet z odległości 150 metrów. Obowiązkiem nie są objęci pieszy przemieszczający się chodnikiem lub w strefie zamieszkania. Każdy pieszy, który po zmroku porusza się po drodze bez elementu odblaskowego może być ukarany mandatem do 100 zł.