Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt

i

Autor: Forum Koszalin Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt

Koniec akcji #KręćDlaHospicjum. Rekordowy wynik!

2022-06-01 15:02

Druga odsłona akcji charytatywnej, stworzonej z inicjatywy Forum Koszalin przebiła zeszłoroczną w pięknym stylu. Rowerzyści z Koszalina przejechali łącznie aż 9142 kilometry po mieście i okolicach, przez co kwota przekazana dla Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego znacznie przekroczyła tę wykręconą rok temu. Do akcji zgłosiło się ponad 500 miłośników jednośladów.

"To tak, jakby okrążyć całą Polskę niemal 3 razy!"

Zasady były proste. By wziąć udział w akcji należało pobrać bezpłatną aplikację #RoweryNaForum oraz zgłosić chęć uczestnictwa na krecdlahospicjum.pl i... wyruszyć w drogę! Za każde przejechane 3 km Forum przekazywało na rzecz hospicjum 1 zł, 10 km dawało 10 zł, a 50 km - 50 zł. Największą popularnością cieszył się ten ostatni, najdłuższy dystans.

W tym roku po raz pierwszy kilometry pokonywać można było nie tylko na rowerach tradycyjnych, ale także na rowerach stacjonarnych. Akcja odbywała się w dniach 6 – 15 maja.

Sonda
Jak oceniasz stan dróg rowerowych w Lublinie?

Kwota na specjalistyczny sprzęt

Jestem niesamowicie dumna z mieszkańców naszego miasta i regionu, którzy tak licznie wzięli udział w tegorocznej odsłonie akcji charytatywnej #KręćDlaHospicjum. Zeszłoroczny wynik został pobity o ponad 3000 przejechanych kilometrów, osiągnęliśmy tym samym maksymalny możliwy pułap wsparcia dla Hospicjum, który wynosił 10 tys. zł. Chcąc docenić zaangażowanie uczestników zwiększyliśmy kwotę, którą przekazaliśmy Hospicjum do 11 tys. zł

– mówi Urszula Lipińska, Dyrektor Forum Koszalin. Grażyna Zięba, Dyrektor Hospicjum nie kryje radości z rozmiarów tegorocznej akcji:

Kwota, która została zebrana w drugiej edycji akcji #KręćDlaHospicjum przerosła nasze wyobrażenia. Oczywiście bardzo się cieszymy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za samą akcję zorganizowaną przez Forum Koszalin oraz jej uczestnikom. Mam nadzieję, że znajdzie się ona w kalendarzu już na stałe. Środki z tegorocznej akcji wesprą zakup agregatu prądotwórczego.

Dzięki obecności agregatu, personelowi i pensjonariuszom hospicjum niestraszne będą ewentualne awarie prądu - sprzęt będzie w stanie podtrzymać pracę wszystkich specjalistycznych urządzeń, niezbędnych do udzielania pomocy potrzebującym.