Sprzęt zostanie zakupiony do końca tego roku

i

Autor: Szpital Wojewódzki w Koszalinie Sprzęt zostanie zakupiony do końca tego roku

Prawie 2 miliony złotych dla koszalińskiego szpitala na specjalistyczny sprzęt

2022-05-30 10:03

Szpital Wojewódzki w Koszalinie znalazł się wśród placówek, które otrzymały wsparcie finansowe z budżetu państwa w ramach walki z COVID-19 (ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19). Zostanie za to kupiony sprzęt, który docelowo trafi przede wszystkim na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Oddział Kardiologii.

Dzięki wsparciu Szpital Wojewódzki w Koszalinie będzie mógł zakupić:

  • aparat USG ECHO
  • przenośny aparat USG
  • 4 inkubatory
  • 10 kardiomonitorów
  • stację monitorującą
  • respirator
  • centralę kardiomonitorów intensywnego nadzoru
  • defibrylator dwufazowy
  • łóżko pediatryczne
  • system do dekontaminacji pomieszczeń (gazową formą nadtlenku wodoru).

Sprzęt trafi na Oddział Obserwacyjno – Zakaźny, ale też m. in. na Oddział Kardiologii, który zostanie doposażony w aparat USG ECHO i na Oddział Dziecięcy, gdzie m. in. trafi aparat USG.

Sprzęt zostanie zakupiony do końca tego roku, po przeprowadzeniu stosownych procedur przetargowych.

Nowy Oddział Otolaryngologii w katowickim szpitalu

Najdroższe spośród planowanych do zakupu urządzeń to aparat USG ECHO, którego koszt jest szacowany na ok. 700 tys. złotych. To sprzęt niezbędny do skutecznego diagnozowania pacjentów. Dodajmy, że najstarszy aparat na Oddziale jest z 2007 roku, najnowszy – z 2010. Ten sprzęt jest już w znacznym stopniu wyeksploatowany. Pracownia Echo Oddziału Kardiologii wykonuje rocznie ok. 3000 badań i jest jedyną pracownią dla pacjentów Oddziału Kardiologii i wszystkich pozostałych oddziałów w Szpitalu. Badania przy użyciu tego rodzaju aparatu są również wykonywane u pacjentów z SARS-CoV-2 z powikłaniami z zakresu układu krążenia i oddychania.

Profilaktyka, diagnostyka i leczenie pacjentów z COVID-19 oraz z powikłaniami wynikającymi z przebytej choroby są prowadzone na różnych oddziałach naszego Szpitala. Stąd konieczność doposażenia w nowy sprzęt medyczny różnych komórek szpitalnych. Ze względu na ogromną liczbę pacjentów z regionu, którą obsługujemy w skali roku, sprzęt medyczny jest mocno eksploatowany i co jakiś czas wymaga wymiany i uzupełnienia. Chcę bardzo podziękować panu wojewodzie oraz tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do wsparcia naszego Szpitala. Ta inwestycja z pewnością przełoży się na poprawę jakości prowadzonych badań i leczenia pacjentów

– mówi Andrzej Kondaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.

Sonda
Czy starasz się dbać o swoje zdrowie i regularnie robisz badania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE