Konferencja prasowa 28.04. Odmrażanie gospodarki. Restauracje czynne już w maju [DATA]

i

Autor: Pixabay.com Konferencja prasowa 28.04. Odmrażanie gospodarki. Restauracje czynne już w maju [DATA]

Koszalin wspiera branżę gastronomiczną w czasie pandemii. Pojawią się ulgi w opłatach

2021-02-25 12:37

Rada Miejska w Koszalinie w czwartek zgodziła się obniżyć o 90 proc. opłatę za zajęcie pasa drogowego na ogródki gastronomiczne oraz zwolnić przedsiębiorców oferujących alkohol w miejscu spożycia z tzw. kapslowego. Celem wprowadzanych ulg jest wsparcie branży gastronomicznej w czasie pandemii koronawirusa.

Koszalińscy radni przyjęli dwie uchwały, których celem jest wsparcie branży gastronomicznej w czasie pandemii. Pierwsza dotyczy ustalenia wysokości stawek opłaty za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych na tzw. ogródki gastronomiczne. Dokument zakłada obniżenie dziennej stawki opłaty za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych wszystkich kategorii pod ogródki gastronomiczne o 90 proc. W okresie od 15 marca do 30 września 2021 r. wyniesie ona zatem nie 50 groszy, a 5 groszy za metr kwadratowy. Uchwała zacznie obowiązywać od 15 marca. 

Druga uchwała, której celem jest pomoc branży gastronomicznej, dotyczy zwolnienia z należnej w 2021 r. opłaty i zwrotu części opłaty pobranej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Zwolnienie z opłaty dotyczy przedsiębiorców oferujących napoje alkoholowe z przeznaczeniem ich spożycia w miejscu sprzedaży. Tym, którzy jednorazowo wnieśli opłatę za 2021 r. do 31 stycznia, przyznaje się zwrot pobranej kwoty. Podjęta uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Sonda
Turystyka szczepionkowa to dobry pomysł?
Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16