Koszalin wyróżniony. Miasto zajęło III miejsce w konkursie Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

i

Autor: materiały prasowe Koszalin wyróżniony. Miasto zajęło III miejsce w konkursie Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

Koszalin wyróżniony. Miasto zajęło III miejsce w konkursie Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

2021-10-07 12:53

Koszalin wyróżniony podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Organizatorem forum jest Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, które ocenia działalność miast i mniejszych gmin

Podczas uroczystej gali nagrodzono wyróżniające się samorządy. W kategorii „Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020” Koszalin zajął III miejsce wśród miast na prawach powiatu.Nagrodę odebrał prezydent miasta - Piotr Jedliński.

- Konkurs nie jest oceną działalności samorządów, jest odzwierciedleniem danych statystycznych - mówi prezydent Piotr Jedliński. - Tu nie było kapituły, liczyły się źródłowe materiały Głównego Urzędu Statystycznego. Jego wyniki pokazują, jak przez ostatnie dwie dekady inwestowaliśmy w budownictwo komunalne, socjalne, a także wspieraliśmy Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Prezydent podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że przed magistratem jeszcze sporo pracy w tym temacie. Lista oczekujących na mieszkanie socjalne i komunalne w zasobach ZBM wydłuża się, a mieszkań brakuje. Dużym wsparciem jest obecnie możliwość dofinansowania remontów pustostanów ze środków zewnętrznych.

Organizatorzy konkursu porównywali liczbę zbudowanych w latach 2000-2020 mieszkań komunalnych w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Mieszkanka Skierniewic zabiła męża