Gmina Mielno wprowadza Mieleńską Kartę Turysty

i

Autor: Materiały prasowe Gmina Mielno

Mieleńska Karta Turysty ruszy w wakacje. Sprawdź, dla kogo będą zniżki i rabaty

2021-05-14 13:02

Aby wesprzeć branżę turystyczną, gmina Mielno wprowadza Mieleńską Kartę Turysty. Program jest pilotażowy i będzie funkcjonował na podobnych zasadach, jak karty mieszkańca. Najbardziej skorzystają osoby, spędzające wakacje w nadmorskich miejscowościach na terenie gminy, wykorzystując zniżki i rabaty oferowane przez lokalnych usługodawców. Jednak oni także będą czerpać z tego korzyści.

- Informacje o partnerach gminy Mielno, czyli wszystkich przedsiębiorcach, usługodawcach, którzy zgłoszą swoją ofertę do Karty Turysty, będą zamieszczone na specjalnej stronie internetowej, co ułatwi turystom dotarcie do tych miejsc i zwiększy sprzedaż. Chodzi nam też o zwiększenie zainteresowania atrakcjami turystycznymi w gminie oraz punktami gastronomicznym - mówi Sylwia Mytnik z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Mielnie.

Karta Turysty będzie imienna i będzie mógł otrzymać ją każdy turysta, który wniesie opłatę miejscową.

- Turysta otrzyma szereg zniżek, kwotowych lub procentowych, na tyle osób, na ile zapłacił opłatę miejscową. Jeśli przyjeżdża na cztery doby i za tyle uiścił opłatę miejscową, to przez te cztery doby będzie mógł z karty korzystać - mówi Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Mielno.

Mieleńska Karta Turysty zacznie działać na początku lipca. Opłata miejscowa w gminie Mielno wynosi obecnie 2,40 zł od osoby za dobę pobytu.

Trwa proces pozyskiwania partnerów do projektu. Wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani współpracą mogą kontaktować się z Lokalną Organizacją Turystyczną w Mielnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Raport z anteny 14.05, godz.10