Wiaduktem w al. Monte Cassino w ciągu DK6 odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska na Szczecin, Poznań, Kołobrzeg i z powrotem

i

Autor: Google Street View Wiaduktem w al. Monte Cassino w ciągu DK6 odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska na Szczecin, Poznań, Kołobrzeg i z powrotem

Ruszył przetarg na rozbiórkę wiaduktu w Koszalinie oraz projekt i budowę nowego

2021-04-08 11:50

Urząd Miejski w Koszalinie ogłosił przetarg na rozbiórkę grożącego zawaleniem wiaduktu w al. Monte Cassino w ciągu DK6 oraz projekt i budowę nowego obiektu. Magistrat podał w zamówieniu, że na jego realizację zamierza przeznaczyć ponad 43,6 mln zł.

Zgodnie z ogłoszeniem przedmiotem zamówienia jest rozbiórka istniejącego wiaduktu w al. Monte Cassino w Koszalinie w ciągu DK6, który od marca ubiegłego roku jest zamknięty dla ruchu ze względu na zagrożenie zawaleniem, a także zaprojektowanie i budowa nowego obiektu wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, decyzji i pozwoleń. 

Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania ponad 43,6 mln zł. Termin składania ofert został wyznaczony na 22 kwietnia. Wybór tej najkorzystniejszej nastąpi w oparciu o dwa kryteria: ceny (60 proc.) i przedłużenia okresu gwarancji i rękojmi za wady na cały przedmiot zamówienia (40 proc.). Zapisy przetargu zakładają realizację zadania do końca listopada 2022 r.

Wiaduktem w al. Monte Cassino w ciągu DK6 odbywał się tranzyt z kierunku Gdańska na Szczecin, Poznań, Kołobrzeg i z powrotem. Ze względu na jego zamknięcie ciężarówki nie omijają centrum miasta.

Istniejący wiadukt ma ok. 220 m długości, jego nośność to 40 ton, do użytku został oddany w 1971 r. Modernizację przeszedł w latach 2008-2009. Został wybudowany w technologii tzw. belek WBS. W ocenie GTI Design w Gdańsku, wykonawcy zleconej przez miasto ekspertyzy, nie spełniają one żadnych obowiązujących przepisów, jeśli chodzi o grubość betonu i grubość otuliny, która się znajduje na prętach zbrojeniowych. Ekspertyza była podstawą do wydania przez nadzór budowlany decyzji o rozbiórce obiektu.

Sonda
Koronawirus. Czy dzieci powinny już wrócić do nauki stacjonarnej w szkołach?
Raport z Anteny 08.04