Zwycięzcy konkursu Firma na Start

i

Autor: Materiały prasowe Zwycięzcy konkursu "Firma na Start"

Nagrodzono pomysły na własny biznes. Zwycięzcy VI edycji konkursu "Firma na Start"

2020-12-21 12:06

Konkurs na najlepszy biznesplan „Firma na Start" jest organizowany przez Miasto Koszalin od 2015 r. W dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 160 uczestników i wielu z nich z powodzeniem odnajduje się w świecie biznesu

Głównym założeniem konkursu był wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach: osoby fizyczne w wieku 18-35 lat - studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę oraz uczniowie koszalińskich szkół ponadpodstawowych.

Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się 48 osób, a po ocenie formalnej zakwalifikowano 46 uczestników. 45 z nich odbyło szkolenia z zakresu podstaw prawnych zakładania działalności gospodarczej oraz pisania biznesplanu. Z uwagi na sytuację epidemiczną szkolenia odbyły się on-line. Swoje biznesplany złożyło 35 osób (kategoria I – 18 osób; kategoria II – 17 osób).

Zwycięzcą w kategorii I został Tomasz Piskorowski, pomysł „MemoCode”. Planowana firma zajmować się ma umieszczaniem kodów szybkiego dostępu (QR) na nagrobkach. Po zeskanowaniu kodu użytkownik zostanie przekierowany na dedykowaną zmarłej osobie stronę internetową. Będzie ona zawierać informacje o zmarłym (np. wspomnienia, drzewo genealogiczne, ważne wydarzenia z życia) oraz dowolne multimedia (zdjęcia, grafiki itp.), które pozwolą na godne upamiętnienie danej osoby.

Wyniki kategorii II:

I miejsce - Krzysztof Piłat, pomysł „Javga”. Planowana działalność miałaby dotyczyć projektowania gotowych modeli 3D wykorzystywanych w programach do projektowania przestrzeni oraz wnętrz, a także w grach komputerowych itp.

II miejsce - Dawid Adamczewski, pomysł „Sky Packs”. Planowana działalność miałaby dotyczyć świadczenia usług kurierskich i logistycznych za pomocą specjalnych dronów.

III miejsce - Julia Nowak, pomysł „Julia magiczne wyroby”. Planowana działalność miałaby dotyczyć sprzedaży własnoręcznych wyrobów z włóczki.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...