Zostaw 1% podatku dochodowego na Pomorzu Zachodnim

i

Autor: Materiały prasowe Zostaw 1% podatku dochodowego na Pomorzu Zachodnim

Nawet 50 mln zł może trafić na ważne cele społeczne! ZOSTAW jeden procent na Pomorzu Zachodnim

2021-02-16 11:19

Ruszyła akcja promocji wpłat na rzecz zachodniopomorskich Organizacji Pożytku Publicznego. To lokalne stowarzyszenia i fundacje, które dobrze znamy z działań na rzecz seniorów, osób z niepełnosprawnością, dbających o zwierzęta w schroniskach, prowadzących projekty ekologiczne i kulturalne, rozwijające wolontariat

W województwie zachodniopomorskim zarejestrowanych jest ponad 300 organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku. W ubiegłym roku zachodniopomorscy podatnicy przekazali na rzecz organizacji z regionu 33,4 mln zł. Z tej możliwości skorzystało 609 tys. osób. Średnio wpłata z jednej PIT-u wynosi 61 zł.

1% możemy również przekazać na tzw. subkonta OPP, które prowadzone są w celu zbierania środków na leczenie lub rehabilitację osób indywidualnych. Z takiej formy pomocy korzystają często rodzice dzieci z niepełnosprawnością.

Do wspierania regionalnych OPP zachęca Zarząd Województwa

– 50 mln zł to wielkie pieniądze i tyle pieniędzy może zostać na Pomorzu Zachodnim, dzięki państwa zaangażowaniu. Środki te pomogą w realizacji wspaniałych celów i idei. Zdecydujmy mądrze i zostawmy nasz 1% podatku dochodowego w regionie. Rozwijajmy tu wolontariat, działalność kulturalną i ekologiczną, społeczną i wiele innych wspaniałych rzeczy. 1% podatku jest w państwa rękach – przekonuje Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Lista uprawnionych organizacji z regionu opublikowana jest na stronie internetowej Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego (zakładka organizacje pozarządowe).

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy wspierasz akcje charytatywne?
Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016