Składanie wniosków o przydział mieszkania w TBS

i

Autor: Materiały prasowe Składanie wniosków o przydział mieszkania w TBS

Nowe mieszkania TBS w Koszalinie. Rusza nabór wniosków

2021-07-23 7:41

Kolejna inwestycja Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstaje przy ul. Wenedów 6D. W nowym budynku wielorodzinnym znajdzie się 55 mieszkań: jedno, dwu i trzypokojowych. Od 26 lipca będzie można składać wnioski o przydział mieszkania.

Mieszkania mają być wykończone, przygotowane od razu do zamieszkania. Aby ubiegać się o lokal, trzeba m.in. spełnić kryteria finansowe. Nie można mieć także prawa do innego mieszkania. W związku z przydziałem lokalu wiąże się również obowiązek wniesienia kaucji oraz udziału własnego (partycypacja) w wysokości 19% wartości mieszkania. Prawo najmu może być dziedziczone w spadku.

Wnioski o przydział mieszkania można składać od 26 lipca do 27 sierpnia osobiście w siedzibie KTBS-u przy pl. Wolności 2-3, mejlowo (kontakt@tbskoszalin.pl) lub pocztą.

Do 30 września udostępniona zostanie informacja, czy wniosek został pozytywnie zweryfikowany i dana rodzina otrzyma wstępny przydział. W czerwcu 2022 roku lokatorzy będą mogli wprowadzać się do nowych mieszkań.

Miasto na budowę bloku pozyskało prawie 4 miliony złotych. Niemal 40 procent kosztów tej inwestycji jest finansowane ze środków zewnętrznych, z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Bydgoska ekipa Eska Summer City na plaży w Pieczyskach