Okno Życia w Domu Samotnej Matki w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Okno Życia w Domu Samotnej Matki w Koszalinie

Okno Życia

Noworodek w koszalińskim "oknie życia" Domu Samotnej Matki

2023-08-01 6:31

Alarm uruchomił się w poniedziałek po godz. 14. Około dwutygodniowe niemowlę znalazła kierowniczka Domu Samotnej Matki siostra Natalia Frączek. Okazało się, że jest to dziewczynka. Lekarz ocenił stan dziecka jako dobry.

Dziecko trafiło do koszalińskiego szpitala na badania. Zgodnie z procedurą, dziewczynka po kilku tygodniach będzie mogła trafić do adopcji.

- Wielki szacunek dla tej mamy, rodziców, którzy zdecydowali się na taki krok, dając dziecku możliwość na bezpieczne warunki, aby mogło się ono rozwijać w rodzinie, która da temu dziecku to, co potrzebuje - mówi s. Natalia, która nie kryje radości z faktu, że "Okno życia" po raz kolejny stało się ratunkiem dla dziecka.

To już czwarte dziecko pozostawione w koszalińskim „Oknie życia”, które działa od 17 czerwca 2009 roku. W sumie w Polsce znajduje się około 70 takich miejsc. „Okna życia” prowadzone są głównie przez Caritas, ale także działają przy szpitalach i domach zakonnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. 79. rocznica Powstania Warszawskiego. Tych faktów o bohaterach wstyd nie znać!

Pytanie 1 z 10
Kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie?
ESKA SUMMER CITY SPACE PARK