Szpital Wojewódzki w Koszalinie

i

Autor: Materiały prasowe Szpital Wojewódzki w Koszalinie

Wydarzenia

Nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Piotr Sołtysiński zastąpił Andrzeja Kondaszewskiego

2023-08-10 8:24

Nowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie był jednym z pięciu kandydatów, którzy przystąpili do rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja konkursowa rekomendowała Piotra Sołtysińskiego na szefa koszalińskiej lecznicy. Propozycję tę zatwierdził Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podczas posiedzenia, które odbyło się 9 sierpnia.

62-letni Piotr Sołtysiński to menadżer zdrowia. Z zawodu jest ekonomistą. Ukończył również podyplomowe studia MBA. Od wielu lat zarządza szpitalem Medicam w Gryficach. Według przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, dzięki jego pracy gryficki szpital to dziś jeden z głównych ośrodków leczenia oparzeń w Polsce. Pracę rozpocznie od 29 sierpnia 2023 roku. Pokieruje placówką przez 6 lat.

Na stanowisku dyrektora zastąpi Andrzeja Kondaszewskiego, który kierował szpitalem w Koszalinie od wielu lat, ale przeszedł na emeryturę i został pełniącym obowiązki dyrektora. Pod koniec lipca marszałek województwa zachodniopomorskiego odwołał go ze stanowiska, a od pierwszego sierpnia zastąpił go dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa Rajmund Rajewski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ wiedzy ogólnej i doświadczenia. Zaufaj intuicji i zdobądź komplet punktów

Pytanie 1 z 11
Na początek coś łatwego. Chodzenie na bosaka oznacza gołą stopą. A gdy chodzisz bez skarpetek, ale w sandałach, to:
„Niektórych pilotów trzeba wynosić z kokpitu” – płk Krystian Zięć, były pilot-instruktor F-16 | Tak trzeba żyć #38 Eska Rock