Policjanci monitorują sytuację bezdomnych

i

Autor: materiały prasowe Policjanci monitorują sytuację bezdomnych

Odmawiają przyjęcia pomocy. Działania policjantów w trosce o osoby bezdomne

2022-01-14 15:28

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie, cyklicznie sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych. Zima i spadek temperatury to ciężki okres dla osób bezdomnych. Często szukają oni schronienia w opuszczonych budynkach, piwnicach, na terenach ogródków działkowych.

Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach jest niebezpieczne.

Mundurowi namawiają osoby bezdomne do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje znajdujące się na terenie Koszalina.

Funkcjonariusze sprawdzali różne miejsca przebywania osób, które straciły dach nad głową. Zastanym tam bezdomnym oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych.

Niestety, coroczne doświadczenie i analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest trzeźwość.

W trosce o osoby bezdomne – działania policjantów prewencji

i

Autor: materiały prasowe W trosce o osoby bezdomne – działania policjantów prewencji

Koszalińskie służby apelują też do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe.

Informacje dotyczące miejsc przebywania takich osób można zgłosić na numer 112 lub zaznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 14.01.2022