W trosce o osoby bezdomne KMP

i

Autor: Materiały prasowe W trosce o osoby bezdomne KMP

Odmawiają przyjęcia POMOCY. Skontrolowano ponad 100 miejsc przebywania osób bezdomnych

2021-02-08 10:23

Mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie z ich wiedzy wynika, że przebywają tam osoby bezdomne. Zachęcali ich do skorzystania z pomocy oferowanej przez różne ośrodki i instytucje na terenie Koszalina. W trakcie działań ujawnili także kilka nowych koczowisk. Sprawdzone zostały również miejsca, które mieszkańcy wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zima i niskie temperatury to czas, kiedy osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach, na ogródkach działkowych, nierzadko pijąc tam alkohol. Miejsca te pozbawione są ogrzewania i okien, bardzo często zagrożone są katastrofą budowlaną. Przebywanie w takich budynkach jest bardzo niebezpieczne.

Wspólne działania służb

i

Autor: Materiały prasowe Wspólne działania służb

Z pomocy skorzystało 7 osób

Doświadczenie z lat ubiegłych i prowadzone analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest trzeźwość..W trakcie weekendowych działań koszalińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej sprawdzili ponad 100 miejsc. Z pomocy skorzystało 7 osób, które zostały przetransportowane przez mundurowych do koszalińskiej noclegowni.

Mundurowi apelują do mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe. Informacje dotyczące miejsc przebywania takich osób można zgłosić na numer 112 lub 986.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Na ile pytań z „Milionerów” potrafisz odpowiedzieć? Wygrałbyś milion?

Pytanie 1 z 10
Jak określa się osobę na pozór spokojną i nieśmiałą?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021