Oszust internetowy oszukał 165 osób na kwote ponad 55 tyś zł

i

Autor: materiały prasowe

Oszust internetowy w rękach koszalińskiej policji. Straty szacowane na ponad 55 tyś zł

2021-07-15 11:41

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Koszalinie zatrzymali 20-latka, który logując się na portalu aukcyjnym oszukał co najmniej 165 osób. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

20 - latek znalazł nielegalny sposób na zarobienie pieniędzy w sieci. Logując się na aukcyjnym portalu internetowym oferował do sprzedaży w atrakcyjnych cenach różnego rodzaju artykuły spożywcze. Kontrahenci dokonywali zakupów i przelewali pieniądze na wskazane konta bankowe. Towaru nigdy nie otrzymali.

Na podstawie zabranych informacji koszalińscy funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu oszusta i zatrzymali go. Okazało się, że mężczyzna działając w opisany sposób oszukał co najmniej 165 osób na kwotę prawie 55 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzut oszustwa, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 20-latek objęty został policyjnym dozorem.

Koszalińska policja radzi aby przed kupnem online sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim poczytać opinie na temat sprzedawcy lub sklepu, sprawdzić czy przedsiębiorca korzysta z uznanych platform do przeprowadzania płatności, unikać płacenia za towar lub usługę kartą płatniczą bezpośrednio na stronie internetowej sklepu.

Tajemnicze zwierzę pod Wrocławiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE