Oszust internetowy oszukał 165 osób na kwote ponad 55 tyś zł

i

Autor: materiały prasowe

Oszust internetowy w rękach koszalińskiej policji. Straty szacowane na ponad 55 tyś zł

2021-07-15 11:41

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Koszalinie zatrzymali 20-latka, który logując się na portalu aukcyjnym oszukał co najmniej 165 osób. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

20 - latek znalazł nielegalny sposób na zarobienie pieniędzy w sieci. Logując się na aukcyjnym portalu internetowym oferował do sprzedaży w atrakcyjnych cenach różnego rodzaju artykuły spożywcze. Kontrahenci dokonywali zakupów i przelewali pieniądze na wskazane konta bankowe. Towaru nigdy nie otrzymali.

Na podstawie zabranych informacji koszalińscy funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu oszusta i zatrzymali go. Okazało się, że mężczyzna działając w opisany sposób oszukał co najmniej 165 osób na kwotę prawie 55 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzut oszustwa, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 20-latek objęty został policyjnym dozorem.

Koszalińska policja radzi aby przed kupnem online sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim poczytać opinie na temat sprzedawcy lub sklepu, sprawdzić czy przedsiębiorca korzysta z uznanych platform do przeprowadzania płatności, unikać płacenia za towar lub usługę kartą płatniczą bezpośrednio na stronie internetowej sklepu.

Tajemnicze zwierzę pod Wrocławiem