Sprawą zajmuje się koszalińska policja

i

Autor: Pixabay.com Sprawą zajmuje się koszalińska policja

Uważajcie na siebie i swoich bliskich! Oszuści podają się za pracowników ZUS!

2021-02-26 11:14

87-latek z Koszalina wpuścił do swojego mieszkania dwie kobiety podające się za pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oszustki ukradły seniorowi 27 tys. zł. Policja apeluje do osób starszych o niewpuszczanie do domu nieznanych osób oraz niepowierzanie obcym pieniędzy.

"Z relacji 87-letniego pokrzywdzonego wynika, że w czwartek do jego mieszkania zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kobiety poinformowały seniora, że przeprowadzą badanie odnośnie jego ogólnego stanu zdrowia oraz zmierzą mu ciśnienie" – poinformowała kom. Kosiec.

Dodała, że gdy jedna z kobiet zajęła się 87-latkiem, skutecznie odwracając jego uwagę od tego, co w jego mieszkaniu robi druga z nich, ta plądrowała lokum. Z szafki zabrała przechowywane w niej pieniądze, w sumie 27 tys. zł.

Sprawą zajmuje się koszalińska policja. Jednocześnie apeluje do seniorów o niewpuszczanie do domu nieznanych osób, niepowierzanie obcym pieniędzy. Przestrzega przed informowaniem osób postronnych o stanie majątkowym. Rodziny osób starszych prosi o zadbanie o ich bezpieczeństwo. Przypomina, że w przypadku podejrzenia próby oszustwa, można kontaktować się z policją pod numerem telefonu 112.

Sonda
Czy emeryci powinni dostawać oprócz waloryzacji dodatkowe - 13. i 14. emerytury?
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17