Działania przeciwko kłusownikom

i

Autor: Materiały prasowe Działania przeciwko kłusownikom

Patrole nad rzeką Parsętą. Działania Policji i Straży Granicznej przeciwko kłusownikom

2020-12-15 8:09

Policjanci z Kołobrzegu patrolują tereny przyległe do rzek, chroniąc tarliska i ryby w ich okresie ochronnym. Patrole zapobiegają kłusownictwu w okresie ochronnym troci. Za kłusownictwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Od października do końca grudnia trwają działania kontrolne przeciwko kłusownikom. Patrole Policji i Straży Granicznej kontrolują tereny przyległe do rzeki Parsęta w związku z okresem ochronnym troci wędrownej i łososia. Policjanci i strażnicy sprawdzają tarliska pod kątem nielegalnego połowu oraz zapobiegają niszczeniu gniazd troci, zastawianiu sieci i innym działaniom kłusowników.

Policjanci z Kołobrzegu patrolują tereny przyległe do rzek

i

Autor: Materiały prasowe Policjanci z Kołobrzegu patrolują tereny przyległe do rzek

Wzmożone działania policjantów to nie tylko działania represyjne, ale również prewencyjne, gdyż wspólne patrole przeprowadzane w miejscach tarlisk niejednokrotnie odstraszały potencjalnych kłusowników.

Policja przypomina i przestrzega, że zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym za kłusownictwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Czym jeździ Ronaldo, a czym Lewandowski? | ESKA XD - Prosto z salonu #12