„Bezpieczne ogrody”- działania dzielnicowych

i

Autor: materiały prasowe „Bezpieczne ogrody”- działania dzielnicowych

Policjanci kontrolują ogródki działkowe w Koszalinie. Przypominają o sąsiedzkiej czujności

2021-10-21 14:53

„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem pojawili się na terenie ogródków działkowych w Koszalinie policjanci. Pełniący służbę dzielnicowi z komisariatu I przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

Patrolujący rejon ogródków policjanci przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówili o sposobach i metodach działania złodziei. Przestrzegali przed zostawianiem bez dozoru osobistych przedmiotów, torebek czy telefonów. Nakłaniali też do zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że dobra współpraca funkcjonariuszy i działkowców przyczyni się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności”.

W trakcie działań wspólne patrole skupiły się na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali także czy na działkach nie przebywają osoby bezdomne lub spożywające alkohol.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Muzyka do Treningu | ESKA XD - Fit vlog #34