Bezpieczna dzielnica – wspólne działania służb

i

Autor: Materiały prasowe Bezpieczna dzielnica – wspólne działania służb

Działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna dzielnica”. Policyjne patrole piesze w Koszalinie

2021-03-02 8:27

Celem wspólnych działań służb jest poprawa stanu porządku oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców koszalińskich dzielnic. Policyjne patrole piesze można było zobaczyć w miejscach, gdzie najczęściej popełniane są uciążliwe dla mieszkańców wykroczenia porządkowe. Do wspólnych działań przyłączyli się również funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Głównym zadaniem, na którym skupili się mundurowi było ujawnianie sprawców wykroczeń najbardziej uciążliwych dla lokalnej społeczności oraz reagowanie na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Często zdarza się bowiem, że mieszkańcy pozostawiają swoje auta w miejscach niedozwolonych, blokując przejazd służbom ratunkowym, bądź innym użytkownikom dróg osiedlowych.

Cel główny działań: Poprawa stanu bezpieczeństwa na terenie Koszalina

Policjanci sprawdzali także okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol. Byli obecni także w tych miejscach, gdzie w ostatnim czasie odnotowane zostały zdarzenia kryminalne.

Funkcjonariusze skupiali się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc zaznaczanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?
Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17