Trwa weryfikacja zgłoszonych projektów

i

Autor: pixabay Trwa weryfikacja zgłoszonych projektów

Pomysły mieszkańców na zmianę Koszalina już są. Do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 77 projektów

2022-04-20 9:46

Za nami pierwszy etap 10. edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 1 marca do 15 kwietnia mieszkańcy mogli zgłosić pomysły na to, jak zmienić Koszalin. Wpłynęło 77 projektów. 23 z nich to pomysły ogólnomiejskie, natomiast 54 to projekty osiedlowe.

Na budżet obywatelski w 2023 roku miasto przeznaczyło 3 630 000 zł. Na realizację projektów ogólnomiejskich - 1 300 000 zł, natomiast na realizację projektów osiedlowych po 130 000 zł na każde z 17 osiedli.

W tegorocznej edycji KBO każde osiedle przygotowało przynajmniej jeden projekt. Osiedla: Śniadeckich, Kotarbińskiego, Morskie oraz Unii Europejskiej złożyły po jednym projekcie.

Po dwa zgłosili mieszkańcy osiedli: Bukowe, Jedliny, Na Skarpie, Nowobramskie oraz Śródmieście.

Po trzy projekty wpłynęły z osiedli: Lechitów, Wańkowicza, Raduszka.

Pięć projektów: Jamno-Łabusz, Rokosowo i Wspólny Dom.

Siedem projektów przygotowali mieszkańcy osiedla Lubiatowo, a aż dziewięć projektów zgłosili mieszkańcy osiedla Tysiąclecia.  

- Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Koszalina, że znaleźli chęć i czas, aby przygotować ciekawe propozycje i pomysły, jak zmienić nasze miasto. To dla mnie niezwykle istotne, że mamy wielu zaangażowanych mieszkańców, którzy dbają o przyszłość Koszalina. Bardzo za to dziękuję – podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Do 15 września potrwa ocena projektów. Natomiast 1 października rozpocznie się głosowanie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Przy tych hitach każdy tupie nóżką! Czy znasz słowa tych piosenek? My zaczynamy, wy kończycie!

Pytanie 1 z 10
"Ja uwielbiam ją. Ona tu jest i tańczy dla mnie, bo dobrze to wie, że porwę ją..."
Sezon na dwa kółka w Radiu ESKA