Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

i

Autor: Materiały prasowe Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów pod okiem koszalińskiej policji

2021-03-17 10:07

Koszalińscy policjanci prowadzą działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracają uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również czy piesi i rowerzyści także stosują się do przepisów ruchu drogowego. Celem działań jest zmniejszenie zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych”.

Policjanci kontrolują miejsca, gdzie wyznaczone są przejazdy dla rowerzystów i przejścia dla pieszych, zwłaszcza te przy szkołach i przedszkolach.Mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących w rejonie przejść.

Swoją uwagę skupiają również na rowerzystach, którzy często nie pamiętają o zasadach bezpieczeństwa i poruszają się bez wymaganego oświetlenia.

Przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych

Nieostrożne wejście na jezdnie, przechodzenie przez ulicę w miejscach niedozwolonych oraz wtargnięcia zza pojazdu – to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w zderzeniu z rozpędzonym samochodem mają niewiele szans. Mundurowi przypominają obowiązujące przepisy oraz apelują o rozwagę podczas korzystania z dróg. Policjanci również sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Kto lepiej prowadzi samochód, kobiety czy mężczyźni? | ESKA XD - Prosto z salonu #18