Pożar wybuchł 4 stycznia. Przyjaciółki świętowały urodziny jednej z nich w tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek.

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pożar wybuchł 4 stycznia. Przyjaciółki świętowały urodziny jednej z nich w tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek.

Pożar escape roomu w Koszalinie - co dalej ze śledztwem? Biegli nie dotrzymują terminów

2021-02-18 15:37

Pożar escape roomu w Koszalinie doprowadził do tragicznej śmierci pięciu nastolatek. Prokuratura chce przedłużenia do końca marca śledztwa w tej sprawie. Do zamknięcia śledztwa nadal brakuje ostatniej ze zleconych opinii.

Stosowny wniosek złożyliśmy do prokuratora regionalnego w Szczecinie” – poinformował Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Jak zaznaczył, do zamknięcia śledztwa nadal brakuje ostatniej ze zleconych opinii. Ta dotyczyć ma działania służb ratowniczo-medycznych. Jej wykonanie powierzono Katedrze i Zakładowi Medycyny Sądowej PUM w Szczecinie. Wstępnie planowano, iż będzie ona gotowa w listopadzie ub.r. Następnie biegli informowali, że potrzebują jeszcze stycznia na jej sporządzenie ze względu "na obszerną i skomplikowaną materię". Ten termin nie został dotrzymany.

W związku z brakiem oczekiwanej opinii Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała wniosek do prokuratora regionalnego w Szczecinie o przedłużenie do końca marca 2021 r. śledztwa w sprawie pożaru escape roomu, w którym 4 stycznia 2019 r. zginęło pięć 15-latek.

Tragiczny pożar escape roomu w Koszalinie

29-letni Miłosz S. z Poznania, organizator escape roomu, był pierwszym podejrzanym o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie w Koszalinie 4 stycznia 2019 r. i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt. Tożsame zarzuty usłyszały w październiku 2019 r. jeszcze trzy osoby: Małgorzata W. – babcia organizatora escape roomu, która rejestrowała działalność, Beata W. – matka podejrzanego, która współprowadziła działalność, i Radosław D. – pracownik escape roomu. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Sonda
Zaszczepisz się na koronawirusa?
Holly Molly to elektroniczne odkrycie? Zwariowany utwór Twinkle Twinkle tylko na ESKA.pl!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE