Pożar wybuchł 4 stycznia. Przyjaciółki świętowały urodziny jednej z nich w tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek.

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Pożar wybuchł 4 stycznia. Przyjaciółki świętowały urodziny jednej z nich w tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek.

Pożar escape roomu w Koszalinie - co dalej ze śledztwem? Biegli nie dotrzymują terminów

2021-02-18 15:37

Pożar escape roomu w Koszalinie doprowadził do tragicznej śmierci pięciu nastolatek. Prokuratura chce przedłużenia do końca marca śledztwa w tej sprawie. Do zamknięcia śledztwa nadal brakuje ostatniej ze zleconych opinii.

Stosowny wniosek złożyliśmy do prokuratora regionalnego w Szczecinie” – poinformował Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Jak zaznaczył, do zamknięcia śledztwa nadal brakuje ostatniej ze zleconych opinii. Ta dotyczyć ma działania służb ratowniczo-medycznych. Jej wykonanie powierzono Katedrze i Zakładowi Medycyny Sądowej PUM w Szczecinie. Wstępnie planowano, iż będzie ona gotowa w listopadzie ub.r. Następnie biegli informowali, że potrzebują jeszcze stycznia na jej sporządzenie ze względu "na obszerną i skomplikowaną materię". Ten termin nie został dotrzymany.

W związku z brakiem oczekiwanej opinii Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała wniosek do prokuratora regionalnego w Szczecinie o przedłużenie do końca marca 2021 r. śledztwa w sprawie pożaru escape roomu, w którym 4 stycznia 2019 r. zginęło pięć 15-latek.

Tragiczny pożar escape roomu w Koszalinie

29-letni Miłosz S. z Poznania, organizator escape roomu, był pierwszym podejrzanym o umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie w Koszalinie 4 stycznia 2019 r. i nieumyślne doprowadzenie do śmierci pięciu 15-letnich dziewcząt. Tożsame zarzuty usłyszały w październiku 2019 r. jeszcze trzy osoby: Małgorzata W. – babcia organizatora escape roomu, która rejestrowała działalność, Beata W. – matka podejrzanego, która współprowadziła działalność, i Radosław D. – pracownik escape roomu. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

Sonda
Zaszczepisz się na koronawirusa?
Holly Molly to elektroniczne odkrycie? Zwariowany utwór Twinkle Twinkle tylko na ESKA.pl!