Kampania - „Przemoc jest słaba” trwa w Kołobrzegu

i

Autor: materiały prasowe Kampania - „Przemoc jest słaba” trwa w Kołobrzegu

Przemoc jest słaba - udowadnia Kołobrzeg

2021-11-29 15:28

W mieście rusza kampania informacyjno - edukacyjna, która ma pokazać jak wiele twarzy może mieć przemoc i wskazać miejsca, gdzie należy szukać pomocy

Kampania - „Przemoc jest słaba” rozpoczęła się konferencją pt.: „Problemy dzieci i młodzieży w czasie i po pandemii”. Do 10 grudnia w mieście zaplanowano kilka działań, które uświadomią mieszkańcom czym jest przemoc. - Często za przemoc uznajemy znęcanie fizyczne – mówi Pełnomocnik Prezydenta ds. Równego Traktowania - Małgorzata Maj. - A to często bywa przemoc w formie obraźliwych słów, wyzwisk, obrażania. To również przemoc finansowa, i tę świetnie stosują kobiety – dodaje.

W ramach kampanii zaplanowani audycje radiowe, których gośćmi będą psychologowie, terapeuci oraz pracownicy policji i sądów. Do tego wydana została broszura z informacjami jak przejawia się przemoc i gdzie można znaleźć pomoc. - Warto mówić o tym, że przemoc pojawia się nie tylko w paralogicznym środowisku – wyjaśnia pełnomocnik. - Ale jest obecna także w tak zwanych dobrych domach, gdzie tata jest dyplomatą, a mama prawnikiem czy policjantem.

Wystarczy słowo, aby stać się oprawcom. Małgorzata Maj wyczula, że kiedy rówieśnicy się obrażają, wyzywają to jest złe, ale gdy rodzic mówi do dziecka - „Ty głupku”, „Co ja urodziłam” to tez jest przemoc. Małgorzata Maj chce stworzyć również etiudę, którą będzie można zobaczyć podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wszystko po to aby ludzie zatrzymali się i przemyśleli czy może sami nie są ofiarami przemocy, albo, że sami jej nie stosują wobec najbliższych.

Atak zimy w Rzeszowie

„Przemoc jest słaba” ma na celu odbierać pewność siebie tym, którzy stosują przemoc i dodać odwagi osobom nią dotkniętym. Akcja potrwa do 10 grudnia.

QUIZ. Czy rozpoznasz drinka po składnikach? Sprawdź, czy znasz podstawowe składniki znanych koktajli!

Pytanie 1 z 20
Cuba libre to: