Wśród prezentów były książki, zabawki i przybory do rysowania

i

Autor: Szpital Wojewódzki w Koszalinie Wśród prezentów były książki, zabawki i przybory do rysowania

Rycerze przynieśli prezenty dzieciom z koszalińskiego szpitala

2021-12-16 9:39

Tradycji stało się zadość - w tym roku rycerze z koszalińskiej Kompanii Rycerskiej ponownie odwiedzili Szpital Wojewódzki w Koszalinie wcielając się niejako w rolę mikołajów - bo jak zwykle nie zjawili się z pustymi rękami.

Książki, zabawki i przybory do rysowania - to właśnie prezenty przyniesione przez rycerzy. Jak mówi jeden z nich, Leszek Jęczkowski:

Staramy się być tu co roku i co roku nieść dzieciom radość, zwłaszcza w tym okołoświątecznym czasie, gdy małym pacjentom jest o wiele trudniej znieść pobyt w szpitalu.Niestety, z powodu pandemii nie możemy do nich wejść, spotkać się, jak to bywało w poprzednich latach, ale to i tak dla nas wielka radość, że możemy wywołać u nich uśmiechy i podarować te „czasoumilacze”.

Tak zmieniał się Koszalin przez ostatnich 37 lat

Zawsze możemy liczyć na naszych przyjaciół – Rycerzy. Jesteśmy im wdzięczni za te piękne prezenty, dziękujemy również wszystkim innym osobom oraz instytucjom i firmom, które pamiętają o naszych pacjentach i o upominkach dla nich

- dodaje Anna Iwanisik, Pielęgniarka Oddziałowa, dziękując tym samym za prezenty. Do podziękowań dołączają się też członkowie Kompanii, ale kierują je do swoich zaprzyjaźnionych elfów i wróżek z całej Polski, dzięki którym torba z prezentami była pełna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE